İade ve İptal Koşulları


Ödeme Seçenekleri

Siparişlerinizin ödemesini kredi kartı yoluyla yapabilirsiniz. Kredi Kartı İşlemleri Alış-verişlerinizi güvenle yapabilmeniz için kredi kartı bilgileriniz 128 bit SSL kullanılarak şifrelenmektedir. SSL bağlantısının aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğinizde, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.


Teslimat Bilgileri


Ürün Siparişi Sipariş ettiğiniz ürünler hafta içi saat 09.00 - 18.00 arasında değerlendirilir. Bu süreç içinde ürünün stok durumu incelenir. Ürün stoğunda sorun yok ise, belirlenen ikona göre en geç 3 iş gününde ürün kargoya verilir. Eğer ürün temin edilemiyor ise, destek ekibimiz tarafından aranıp sipariş ettiğiniz ürüne muadil bir ürün size sunulur.

Sipariş ettiğiniz ürünler en geç 1 ile 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Kargoya teslim edilen ürün şehir uzaklığına göre 1 ile 3 iş günü arasında değişiklik gösterir. Sipariş ettiğiniz ürünler hafta içi 09.00 - 18.00 arasında değerlendirilir. Hafta sonu ise 10.00 - 16.00 arasında değerlendirilir .Ürün teslimatı pazar gününe denk gelirse, pazar günleri kargo firmaları çalışmadığı için, ürününüz pazartesi günü teslim edilir. Bayram ve resmi tatillerde de kargo firmaları çalışmadığı için, sipariş edilen ürünleriniz tatil sonrası ilk iş günü teslim edilir. Sipariş ettiğiniz ürünler henüz temin sürecindeyse, temin süresi tatil sonrası ilk iş günü sayılır ve en erken ilk kargoya verilir.

 

Siparişimin Durumunu Nasıl Takip Edebilirim?


Mevcut siparişinizin hangi aşamada olduğunu üye hesabınıza giriş yaparak "Siparişlerim" bölümüne tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

İade


Siparişinizi teslim aldığınız sırada mutlaka kargo elemanının yanında paketinizi açıp, kontrol ediniz. Ürünlerinizde tespit edeceğiniz her türlü sorunu kendisine bildirerek tutanak tutmasını sağlayınız ve kesinlikle ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan itibaren yapılacak iade işlemleri için;

1. Kullanıcı ürünü teslim aldıktan sonra en geç 7 iş günü içerisinde e-mail ile mikadococuk.com ’a ürünü iade etmek istediğini bildirmek zorundadır. E-mailinizi iletişim sayfasındaki menüden ilgili konu başlığını seçerek gönderebilirsiniz.

2. Gönderilecek olan e-mailde ürünün kodu, sipariş numarası ve iade edilecek ürün adedini bildirmeniz gerekmektedir. Lütfen size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı da e-mailinizde bildiriniz.

3. İadeye ilişkin e-mail alındıktan sonra www.mikadococuk.com tarafından size ürünün iade alınacağını onaylayan bir onay e-maili gönderilecektir.

4. Ürün, eksiksiz orijinal faturasıyla (İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır), paket hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle ve sipariş numarasını içeren belgeler ile birlikte "www.mikadococuk.com " adresine, size gönderilen kargo firması ile gönderiniz.

İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.

Yukarıda belirtilen iade şartlarına uygun olarak yapılan tüm gönderimlerde kargo ücreti tarafımıza aittir. İadesi yapılacak olan ürünler, teslimatı takip eden 7 işgünü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır. İade edilen ürünler üzerinde mikadococuk.com tarafından yapılan incelemede iade edilen ürünlerin hasarlı veya arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, iade edilen ürün ücreti mikadococuk.com tarafından müşteriye iade edilecektir. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, (7 iş günü içerisinde bildirilmeyen ürünler mikadococuk.com tarafından geri alınmayacaktır.) İade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (15) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan itibaren 15 gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere mikadococuk.com herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 2 ile 3 haftayı bulabilmektedir. Cayma Hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

1. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler söz konusu olduğunda cayma hakkı kullanılamaz.

2. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ambalajının açılmış olması halinde; her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve Kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri ve hijyen nedeniyle iade edilmesi sakıncalı her türlü ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

3. Ayrıca, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen ürünlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

 

Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri


Sebep göstermeksizin cayma hakkında 14 iş gününü aşan sürelerde iade kabul edilmemektedir. Ancak Cayma Hakkı dışında; üretim hatası olduğu düşünülen ve iadesi yapılmak istenen ürünler, en geç 1 ay içerisinde www.mikadococuk.com'a bildirilip 7 iş günü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır.

Bu tip durumlarda ürün üzerindeki inceleme tümüyle tedarikçi tarafından yapılacağı için ürünün iade alınıp alınmayacağı buna göre belirlenecektir. Aynı şekilde inceleme süresi de tedarikçi firmaya bağlıdır.

İade edilen ürünler tedarikçi firmaya gönderilecek ve yapılan incelemede kullanım hatası dışında ürünlerin hasarlı ve arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, ürün bedeli iade edilecek ve müşterinin ödemiş olduğu kargo ücreti mikadococuk.com tarafından müşteriye iade edilecektir. Aksi takdirde tedarikçi tarafından yapılan inceleme sonucu üründe kullanım hatası olduğu tespit edilirse ürün aynı şekilde faturasıyla alıcı ödemeli olarak mikadococuk.com tarafından alıcıya geri gönderilecektir.

 

İptal Şartları


Satın almış olduğunuz ürünü 14 (ondört) iş günü içinde iade etme hakkınız bulunmaktadır. İade edeceğiniz ürünün kesinlikle kullanılmamış olması, herhangi darbe, çizilme, aşınmaya maruz kalmamış olması, paketin içine dahil olan aksesuarların eksik olmaması gerekmektedir. İade durumunda bu sebepler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durumda iadesini istediğiniz ürünü, ürüne ait tüm belgeleri ve iade dilekçesini firmamıza göndermeniz gerekir. Ürünün iadesinde bir engel olmadığı tarafımızca onaylandıktan sonra satış iptali gerçekleşir ve ürün bedeli 1 ile 3 hafta içerisinde banka hesabınıza veya kredi kartınıza geri aktarılır. Bu işlemler esnasında tüm kargo masrafları müşteriye aittir.